В Радомишлі провели Андріївські вечорниці

З давніх-давен наш український народ організовував у цей день вечорниці, що були дуже поширені.  Андріївські вечорниці — це веселе дійство на якому жартували, оповідали різні історії  та грали в різні ігри , кусали калиту, а також ворожили. Дівчата дуже чекали вечорниць, бо мали змогу запитати в Святого Андрія  про свою долю.
Жарти, пустощі, веселий сміх не змовкав 13 грудня в районному будинку культури. Перед присутніми ніби ожили ігри і забави нашого народу. Андріївські вечорниці, які супроводжувалися веселими співами, танцями, довгими дівочими посиденьками, знайомствами та заграванням молоді, ворожінням, кусанням калити. На вечорницях гостей пригощали варениками та пирогами.  Дійство подарували працівники та аматори районного  будинку культури.

Наприкінці вечорниць начальник відділу культури та туризму С. Мазуркевич подякував присутнім за увагу,  чудове проведення сьогоднішніх вечорниць.

Тепер головне, щоб ці звичаї і надалі не пішли у забуття. Міцний наш рід, жива у ньому пам’ять про минуле. Тож треба берегти цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня. Хай завжди живим вогником світяться обереги пам’яті.

Добавить комментарий