Третя річниця розстрілу Майдану: Радомишльщина вшановує пам’ять Небесної сотні

18-20 лютого 2014 року – це болісні дні і ночі, які змінили нашу історію і міняють нас сьогодні. Хто це все бачив, хто був у ці дні на Майдані, той ніколи не забуде. Мирний похід зранку по Інститутській до Верховної Ради закінчився десятками вбитих, сотнями покалічених, заарештованих і наступом ввечері — спробою зачистити Майдан силою.

Три роки промайнули як мить. У ці дні ми всі схиляємо голови перед тими, які принесли великі жертви і поновлюємо свою настанову бути з ними сьогодні, і завтра, і в майбутньому. Сьогодні ми відновлюємо пам’ять про тих, хто віддав, життя. Вони і нас потребують, бо їхня жертва і наша солідарність є запорукою того, що Майдан, його уроки, його слава і сила, будуть з нами вічно. Згадуймо! Памятаймо! Стіймо поруч! Бо ми гідні цього. Цю гідність нам дав Господь.

Тому, в ці лютневі дні проходять пам’ятні заходи на честь Небесної сотні. Двадцятого лютого в районному будинку культури відбувся реквієм «Воїни світла, воїни добра», де зібралась молодь району, активісти, представники громадськості, керівники району та міста. На заході виступили свідки тих страшних  та кривавих подій: Віктор Міхненко, Петро Сергієнко, Сергій Галицький.

Під час проведення реквієму згадували юних хлопців, чоловіків та жінок, які вже ніколи не повернуться додому, не обіймуть близьких, не посміхнуться друзям. Сумно і боляче. Хто б міг подумати, що в 21 столітті, після всього, що пережила наша (і не тільки) держава, все повториться знову. Схоже, людство не квапиться вчитись на своїх помилках…

Сьогодні кількість загиблих вже вимірюється тисячами. І кінця, поки що, цьому не видно. Давайте в цей день просто віддаймо шану тим, хто «положив серце й душу за нашу свободу».

Те що зробили учасники Майдану Гідності вже варте пошани. Вони розпочали процес духовної перебудови нації та передали естафету сучасникам. Тому їм творити майбутнє нової держави.

Все, що ми можемо зараз – зробити так, щоби жертва цих українців не була марною. А це  вже залежить від кожного з нас. 20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні. Варто згадати про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років. І пам’ятати їх надалі, хоча б для того, аби не допустити чогось подібного в майбутньому. Адже ті лютневі дні 2014 року відкрили багатьом очі, розставили все по своїх місцях. І якщо правильно скористатись цим досвідом, ми справді можемо побудувати незалежну і процвітаючу державу.

Дякуємо Вам, Герої України! Ви назавжди залишитесь у наших серцях…

Реставратор: https://azbuka-remonta.com.ua Днепр

Добавить комментарий