21 березня – Міжнародний день лісу

 

Саме в цей день в усьому світі відзначають Міжнародний день лісу або Всесвітній день захисту лісів, який був заснований в 1971 році. З того часу, щорічно, з ініціативи ООН, як привід проінформувати суспільство про важливість збереження лісів, відзначається Міжнародний день лісу (International Day of Forests).

Проблема збереження лісу стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. Адже, з кожним днем площа лісів зменшується. Це, насамперед, пов’язано зі зростанням чисельності населення і перетворенням лісових територій для різних людських потреб. За деякими експертними оцінками, за останні 10 тисяч років людина знищила 26 млн. кв. км лісів. Поряд з цим, ліси гинуть від пожеж, незаконної вирубки, природних катастроф, впливу комах-шкідників, хвороб та інших причин. Зменшення площ лісових масивів веде до непоправних негативних процесів, що мають глобальне значення для всієї природи і життєдіяльності всього людства.

Саме тому, основним завданням Міжнародного дня лісу є привернення уваги громадськості до проблеми збереження лісів, інформування про значимість лісових екосистем.

На Радомишльщині, вже котрий рік поспіль, з метою збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення широким колам громадськості важливість створення лісових насаджень, ознайомлення та надання участі у створенні лісів відбувається всеукраїнська акція «Майбутнє лісу в твоїх руках». Акція стартує з 21 березня та триватиме до Дня довкілля, 16 квітня. Радомишльська районна рада є активним учасником цієї акції. 24 березня працівники органу місцевого самоврядування  візьмуть участь у  посадці лісу.

Як повідомляє на своєму сайті Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства, «для проведення лісокультурної кампанії Радомишльський лісгосп має в достатній кількості якісного садивного матеріалу. Цієї весни близько 2 мільйонів штук сіянців деревних та чагарникових порід «переселилися» на лісові ділянки. З них – 1 мільйон 425 тисяч штук сосни звичайної, 100 тис. штук дуба звичайного та 313 тис. штук берези повислої.Аби на новорічні свята забезпечити населення зеленими красунями — створено плантацію новорічних ялин на площі 3 гектари.»

Ініціатором установи даного Дня виступила Європейська конфедерація сільського господарства на 23-й Генеральній Асамблеї в 1971 році, і ця ідея була підтримана Всесвітньою Продовольчою і сільськогосподарською організацією при ООН (ФАО).

Добавить комментарий