Заходи до Дня вишиванки.

Традиція вишивати сорочки різнокольоровими нитками та візерунками має багатовікову історію. В основному вишивали дівчата, готуючи собі придане до весілля. Кількість зібраних вишиванок говорила про матеріальний добробут нареченої. Якщо у дівчини було від 30 до 40 сорочок, то вона вважалася з бідної сім’ї, а у якої було від 100 й більше – вважалася завидною нареченою.

Візерунки на вишиванках були прикрасою одягу й несли в собі магічний сенс. Не секрет, що магія завжди була, є і буде частиною культури українського народу. Це видно з пісень, у яких є слова «кого любила – причарувала».

Вишиванка була для наших предків не просто одягом, а свого роду сакральним оберегом, який захищав від бід, хвороб, заздрості та всякого роду негативної енергетики.

Ідея відзначати «День вишиванки» виникла у 2006 році. Тоді кілька студентів й викладачів Чернівецького національного університету одягнули вишиванки й влаштували флешмоб. А вже через декілька років «День вишиванки» набув міжнародних масштабів.

«День вишиванки» прийнято відзначати третього четверга травня. У 2018 році цей день припадає на 17травня.

Радомишльська громада долучилась до свята вишиванки і вбралася у вишиті сорочки. Візерунки всюди, наче зачарований танок.

Зранку школярі провели танцювальний флешмоб. Їх підтримали глядачі, які зібрались на площі біля Будинку культури (колишній кінотеатр ім. Т.Г.Шевченка).

Працівники установ, організацій, вчителі, учні, студенти вдягли українську сорочку. Депутати міської ради на сесії міської ради, яка відбулась сьогодні, співали Гімн України у вишиванках.

  

  

  

Добавить комментарий