День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Ця дата в календарі й історії нашої країни приурочена до дня прийняття Державною комісією з розслідування причин катастрофи в експлуатацію комплексу захисних споруд над 4-м зруйнованим аварією енергоблоком Чорнобильської АЕС. Аварія у квітні 1986 року стала найбільшою за час існування атомної енергетики і була спричинена вибухом та подальшим руйнуванням 4 енергоблоку, коли в довкілля потрапила велика кількість радіоактивних речовин. Чорнобильська катастрофа призвела до великих людських жертв, а Чорнобиль став символом атомної небезпеки у світовому масштабі.

Аварія на Чорнобильській АЕС стала справжньою національною трагедією, наслідки якої ми відчуваємо й досі. Ядерна стихія опалила долі мільйонів українців, породила величезну кількість проблем. З плином часу вони змінюються, трансформуються, але не зникають.

Ми в неоплатному боргу перед героями-чорнобильцями, які захистили теперішні й прийдешні покоління від радіаційного лиха. Схиляємо голови в пошані перед кожним, чиє життя та здоров’я забрав невидимий ворог – смертоносне радіоактивне випромінювання.

Дозвольте від імені депутатського корпусу районної ради і від себе особисто висловити глибоку подяку учасникам ліквідації наслідків цієї аварії,  відзначити їх мужність, самовідданість і високий професіоналізм, а також щиру вдячність всім громадським спілкам ліквідаторів Чорнобиля, які невтомною працею роблять вагомий внесок у вирішення питань соціального захисту інвалідів-ліквідаторів та їх сімей.

Щиро бажаю всім учасникам ліквідації наслідків аварії та їх рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, щастя, миру, добра й злагоди. Нехай завжди поруч з вами буде людська повага за ваші добрі справи, за ваш значний вклад у збереження життя на Землі.

З повагою

Голова районної ради                                  Олександр Потієнко    

Добавить комментарий