ЗАСІДАННЯ РАДИ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ПРИ РАДОМИШЛЬСЬКІЙ РДА

Президент Петро Порошенко доручив головам обласних та районних держадміністрацій  розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки, обговорити і прийняти їх на рівні громад.

З метою   сприяння налагодженню ефективної взаємодії райдержадміністрації з органами місцевого самоврядування району у питаннях напрацювання оптимальної моделі розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади, вирішення проблемних питань життєзабезпечення району 22  грудня 2018 року голова районної державної адміністрації Світлана Ковальчук  провела в залі засідань перше організаційне засідання районної Ради регіонального розвитку, яка створена при Радомишльській районній державній адміністрації.

Захід відбувся за участі  Народного депутата  України Павла  Дзюблика, голови районної ради Олександра Потієнка, секретаря Радомшльської міської ради Віктора Міхненка, голови Потіївської ОТГ  Володимира Майструка та голови Вишевицької ОТГ Сергія Гаврутенка, сільських та селищних голів, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міської та районної рад,  установ та організацій району, представників об’єднаних територіальних громад, керівників підприємств, які здійснюють свою діяльність на території району та представників громадськості.

Завдяки впровадженню реформи децентралізації влади, власні доходи місцевих бюджетів зросли в кілька разів. Це дало змогу реалізувати соціально значущі проекти на територіях громад району.

Голова районної державної адміністрації Світлана Ковальчук наголосила, що Радомишльщина одна з перших, хто втілив реформу децентралізації в життя, дана реформа  здійснювалась для того, щоб наблизити владу до людей, скоротити відстань від людини до громади, яка має реальний фінансовий ресурс для вирішення проблем. Децентралізація – це не лише перерозподіл грошей на місця, на задоволення самих невідкладних потреб громад, але і прийняття політичних та владних рішень, а також чіткий розподіл відповідальності між центральною і місцевою владою.

«В об’єднанних громадах сьогодні найбільше ремонтуються школи, дитячі садочки, Будинки культури, місцеві дороги. Адже для цього є відповідний ресурс, є лідери громад, які ведуть за собою людей, і повинні мати відчуття відповідальності перед місцевими жителями»,- зауважила Світлана Василівна.

Також голова райдержадміністрації  повідомила присутнім, що в  Радомишльському районі буде розроблено план  перспективного розвитку району на 2019-2021 роки, в якому буде визначено переваги і пріоритети розвитку  та який буде обговорено із громадянами нашого району.

Своїми досягненнями  на рівні об’єднаних територіальних громад та майбутніми перспективами ділилися: секретар міської ради Віктор Міхненко та  голови об’єднанних територіальних громад  Вишевицької та Потіївської  сільських рад.

Запевнив у підтримці на центральному рівні з розвитку територій району Народний депутат України Павло Дзюблик.

Основним завданням, яке сьогодні стоїть перед всіма органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади – є спрямувати спільні зусилля  на забезпечення сталого розвитку територій, що в кінцевому результаті має на меті наближення якісних послуг до кожного жителя як громад так і  району.

Добавить комментарий