Суспільно корисні роботи – вид стягнення аліментів

На даний час широкого застосування в законодавстві набуло поняття суспільно корисні роботи. Так необхідно зазначити, що з 6 лютого 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Закон передбачає нові засоби примусового виконання рішень до боржника, який не сплачує аліменти більше ніж шість місяців.

Суспільно корисні роботи – це новий вид адміністративного стягнення, що полягає у виконанні правопорушником оплачуваних робіт. А їх вид визначає орган місцевого самоврядування.

В Радомишльському районному секторі Державної установи «Центр пробації» в Житомирській області з квітня 2018 року пройшло по обліку 2 порушників на яких накладено стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

Звертаю увагу, якщо боржник ухиляється від виконання суспільно корисних робіт, його можуть арештувати. У цьому випадку кожна доба арешту буде зараховуватися за 15 годин суспільно корисних робіт. При цьому термін арешту не може перевищувати 15 діб. А у разі злісного ухилення особи від відбування цього адміністративного стягнення вона підлягає притягненню до кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом.

Тож потрібно відповідально ставитися до виконання своїх батьківських обов’язків, аби в подальшому не були вжиті заходи за їх неналежне виконання.

 

Радомишльський районний сектор

філії Державної установи «Центр пробації»

у Житомирській області

 

Добавить комментарий